KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12678227

nr 1267 8227

Arne Björkegren

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, Komposition, Signerad. Olja på pannå, 57x70 cm

Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

måndag 5 augusti 2019
kl 20:37:05

Arne Björkegren

Läs mer om Arne Björkegren